Cyberoszust naciągnął mieszkankę Iławy. Został złapany

Oszustwa przez internet to temat, o którym mówi się naprawdę dużo. Niemniej trzeba przyznać, że ochrona przed internetowymi oszustwami to nie jest najprostsze zadanie – ale możliwe i to w tym momencie jest najistotniejsze.

Ofiarą mieszkanka Iławy

Tym razem możemy mówić o 24-letnim oszuście, który naciągnął mieszkankę Iławy. Naciągnął, ale na nic mu się to zdało. Szybkie zaalarmowanie policji i zgromadzenie dowodów to gwarancja złapania nieuczciwej osoby.

Co się wydarzyło?

Warto też przybliżyć wszystko to, co się wydarzyło. Krótko mówiąc, pokrzywdzonej zależało na kupnie laptopa i telefonu komórkowego. Co więcej, zdecydowała ona, że najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z platformy online. Jak się można domyślić, zamówiony towar nigdy nie został wysłany. Oczywiście nie doszło też do zwrotu pieniędzy.

W takiej sytuacji nie pozostało nic innego jak zgłoszenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Pokrzywdzona to zrobiła i podała na tyle dużo informacji, że policjanci nie mieli problemów z ustaleniem osoby odpowiedzialnej za wyłudzenie.

Tutaj możesz poczytać o obronie przed oszustwami wymierzonymi w seniorów.