„Historia jednej ulicy”

Można odnieść wrażenie, że powinniśmy znać miejsce, w którym żyjemy. Niemniej jednak liczą się fakty – miasta czy wsie potrafią mieć przed mieszkańcami niemałe tajemnice.

Iławianie są ciekawi miasta

Gdyby ktoś potrzebował konkretów, nie pozostaje nic innego jak skoncentrowanie się na tym, co działo się w Iławie. Przy ulicy Kościuszki mieliśmy do czynienia z nową „Historią jednej ulicy”.

Frekwencja dopisała i wydaje się, że uczestnicy wydarzenia nie mają najmniejszych powodów do narzekań. Warto też podkreślić (bo może nie wszyscy mają o tym pojęcie), że współczesna ulica Kościuszki zalicza się do najważniejszych w Iławie. Podczas poznawania historii można było usłyszeć choćby o warsztacie samochodowym Moto-Rot. Warsztat ten był dawnym miejscem pracy Carla Knellera. Carl Kneller to znakomity mechanik, który wzbudzał ogromne zainteresowanie.

Wypada też odnotować, że „Historia Jednej Ulicy” po raz drugi dotyczyła tego, co mieści się przy Kościuszki. Pierwsza wycieczka odbyła się 25 kwietnia 2015 roku. Można jeszcze dodać, że wtedy, jak i teraz wszystko rozpoczęło się od wizyty na strychu budynku Szkoły Podstawowej nr 1.