Bezpieczeństwo iławskich seniorów

Troska o bezpieczeństwo to temat, o którym mówi się stosunkowo często. Warto jednak pamiętać o tym, że przełożenie teorii na praktykę to zadanie, które nie zalicza się do najprostszych. Oczywiście trzeba jednak działać, czego świetnym przykładem jest Iława.

Bezpieczeństwo seniorów

Seniorzy z Iławy (65+) mogą ubiegać się o tzw. opaski bezpieczeństwa. Jest to rozwiązanie, które w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia pozwoli na szybkie połączenie się z centralą.

W mieście mieszka ponad 6,7 tys. seniorów, także możemy mówić o kierowaniu się do sporej grupy. Warte podkreślenia jest również to, że nie chodzi tylko o wspomniane opaski. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że iławscy seniorzy mogą być pewni działań aktywizujących i ułatwiających życie. Cel jest jeden – jak największy komfort życia.

Wypada jeszcze dodać, że tzw. opaski bezpieczeństwa to odpowiedź na problemy osób samotnych, mających kłopot z samodzielnym funkcjonowaniem i tych, którym rodzina nie jest w stanie pomóc. Miasto planuje kupić 170 takich opasek.

Tutaj przeczytasz o warsztatach integracyjnych dla świdnickich seniorów.