Co powiesz na darta?

Dart może nie cieszy się w Polsce ogromną popularnością, ale warto też pamiętać o trendzie. Krótko mówiąc, popularność jest coraz większa. Nie ma też co ukrywać, że może mieć to przełożenie na pewne inicjatywy.

Iława przykładem

Wystarczy zwrócić uwagę na to, że w Iławie powstało stowarzyszenie Iławska Grupa Darta. Za powstanie tego stowarzyszenia odpowiadali pasjonaci tej gry.

Można też powiedzieć, że powstanie stowarzyszenia to dopiero początek – Już w piątek (27 maja) czeka nas pierwszy turniej. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o integracyjny turniej deblowy par losowanych. Pierwsza faza rozgrywek to zmagania w grupach. Kiedy rozstrzygnięcia w grupach będą za nami, pojawi się drabinka SINGLE KO. Potem już tylko półfinały i finał. Miejsce turnieju to restauracja „Leśna Przystań” w Iławie. Wpisowe wynosi 15 zł i co warte podkreślenia, cała suma przeznaczana jest na nagrody dla uczestników. Podium może liczyć na puchary i dyplom. Dyplomy trafią też do dwóch osób znajdujących się zaraz za czołową trójką.

Plan zakłada, że zmagania wystartują o 19:00. Co więcej, zapisy wciąż trwają – organizatorzy zamkną listę dopiero na kwadrans przed startem. Jeżeli lubisz darta, ale nie możesz się zjawić, pamiętaj o tym, że po wakacjach mają ruszyć regularne ligowe rozgrywki.

O sporcie (także w wydaniu amatorskim) przeczytasz również tutaj.