Budowa Domu Dziecka w Suszu. Co wiemy na ten temat?

Są sprawy, które nie mogą czekać. Do takich możemy zaliczyć choćby budowę domu dziecka. To oczywiście nawiązanie do planów, jakie są w Suszu.

Co wiadomo?

Od planów do realizacji droga jest bardzo daleka, ale na ten moment można mówić o optymizmie. Wystarczy powiedzieć, że umowa z wykonawcą inwestycji jest już podpisana. Można jeszcze dodać, że chodzi o budowę domu dziecka połączoną z modernizacją budynku szkoły i zagospodarowaniem terenu. Gdyby kogoś interesowały szczegółowe informacje, na pewno warto wiedzieć, że plan zakłada dom dziecka dla 14 podopiecznych. Ważne jest też choćby to, że czeka nas powstanie zadaszonej wiaty rekreacyjnej wraz z magazynkiem czy utwardzonego placu, na którym będzie można ustawiać kontenery śmieciowe.

Wypada też podkreślić to, o czym mówił Bartosz Bielawski (Starosta Powiatu Iławskiego) – domy dziecka są bardzo potrzebne, co jest smutne. Inwestorem przedsięwzięcia jest Powiat Iławski. Wiadomo też, że mamy dofinansowanie z programu pn. Rządowy Fundusz Polski: Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Pod tym linkiem znajdziesz informacje ze stolicy województwa.