Kradzieże w Iławie: Policjanci zidentyfikowali sprawcę

Niedawno funkcjonariusze policji z Iławy zdołali zidentyfikować osobę podejrzaną o serię kradzieży. Przestępstwa, które miały miejsce, obejmowały włamanie do sklepu spożywczego, punktu gastronomicznego oraz kilku ogródków działkowych. Podejrzany zostanie wkrótce wezwany do odpowiedzi na zarzuty przed sądem.

Policyjna jednostka z Iławy podjęła skuteczne działania, które pozwoliły na szybkie ustalenie i aresztowanie podejrzanego. Po zaledwie kilku godzinach od zgłoszenia, sprawca serii włamań został zatrzymany.

Z ustaleń policji wynika, że przestępstwa miały miejsce w środę 13 września 2023 roku. Sprawca, wykorzystując porę nocną i brak właścicieli na miejscu, dokonał włamania do sklepu spożywczego. Najpierw wybił szybę w drzwiach wejściowych sklepu, a następnie wszedł do środka. Jednak próba kradzieży okazała się nieskuteczna, ponieważ uruchomił się alarm. W wyniku interwencji policjantów na miejscu zdarzenia, udało się przyjąć meldunek o przestępstwie oraz przeprowadzić niezbędne czynności procesowe. W trakcie pracy na miejscu, funkcjonariusze otrzymali informacje o kolejnym włamaniu.