Prognoza pogody: Przyjemne ocieplenie w czwartek

W nadchodzący czwartek, początek dnia rozpocznie się od dość niskiej temperatury wynoszącej 12 stopni Celsjusza, którą zarejestrują termometry w okolicach godziny piątej nad ranem. Jednakże, w miarę upływu czasu, poczujemy stopniowe wzrosty temperatury, która o godzinie siódmej powinna osiągnąć poziom 14 stopni. Szczytowy punkt ciepła nadejdzie o godzinie piętnastej, kiedy to na wyświetlaczach termometrów pojawi się wartość 27 stopni Celsjusza. Odczuwanie tej temperatury będzie nieco niższe, o około 1 stopień. Pod koniec dnia, temperatury zaczną maleć i o godzinie 22:00 spadną do 19 stopni.

Zachmurzenie nie będzie stanowiło większego problemu w tym dniu – prognozuje się tylko niewielkie pokrycie chmurami. Przewidywane są także warunki pogodowe wolne od opadów deszczu. Wiatr będzie łagodny, południowy, z prędkością sięgającą 18 km/h. Średnia intensywność promieniowania ultrafioletowego, na skali 10-stopniowej, wyniesie 3. Dlatego też zaleca się podjęcie niezbędnych środków ostrożności, takich jak unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce, noszenie ubrań zakrywających skórę, ochronnych okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy, a także stosowanie kremu z filtrem UV.

Astronomiczny początek dnia nastąpi o godzinie 6:24, natomiast słońce zaszło o godzinie 18:43. Czas trwania dnia wyniesie 12 godzin i 19 minut, co oznacza, że będzie on krótszy od najdłuższego dnia roku o 4 godziny i 44 minuty. Pamiętajmy, że do rozpoczęcia astronomicznej jesieni pozostały nam jedynie dwa dni.