Nieodpowiedzialność na drodze w gminie Iława – zatrzymano dwóch kierujących

W obliczu zagrożenia, jakim jest niebezpieczna jazda, społeczna odpowiedzialność i czujność stać się może kluczowym elementem prewencji. W czasie ostatniego weekendu doskonale to potwierdziły działania jednego ze świadków, który zauważył podejrzaną jazdę mazdy i powiadomił o tym służby mundurowe. Działanie to przyczyniło się do zatrzymania jednego z dwóch nieodpowiedzialnych kierujących.

Policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek (30.10.2023 r.) krótko po godzinie 15:00. Świadek poinformował mundurowych, że na jednej z dróg w gminie Iława prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca prowadzi mazdę. Zgłaszający podkreślił, że samochód właśnie skręcił na posesję w miejscowości Wikielec. Na podstawie tej informacji, funkcjonariusze natychmiast udali się na wskazane miejsce. Potwierdzili zgodność zgłoszenia ze stanem faktycznym – okazało się, że 50-letni mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

Podczas tego samego weekendu, również na terenie gminy Iława, policja zatrzymała kolejną osobę kierująca samochodem w sposób nieodpowiedzialny. Tym razem był to mężczyzna, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Lecz to nie koniec jego wykroczeń – w trakcie legitymowania okazało się, że 56-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem, by odpowiedzieć za swoje czyny.