Rutynowe kontrole drogowe w powiecie iławskim zwiększają nasze bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo na drogach powiatu iławskiego jest priorytetem dla patrolujących tam policjantów. Dzięki systematycznym kontrolom, którymi zajmują się na co dzień, są w stanie monitorować sytuację zarówno wśród podróżnych, jak i tych pojazdów, które przemierzają lokalne drogi. Takie działania nie tylko zwiększają poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców, ale także pomagają eliminować zagrożenia na drodze. W wyniku jednej z takich rutynowych kontroli, mundurowi zatrzymali kolejną osobę, która nie odpowiedzialnie kierowała pojazdem.

Działania te nie ograniczają się tylko do rutynowych kontroli. Policjanci codziennie przeprowadzają sprawdzenia pojazdów poruszających się po drogach powiatu iławskiego. W ciągu ostatniego weekendu odnotowano aż 59 interwencji związanych z ruchem drogowym i pracowano na miejscu 9 kolizji. Na szczęście, wszystkie te incydenty skończyły się jedynie na uszkodzeniach pojazdów, nie było żadnych poważnych obrażeń wśród uczestników tych zdarzeń.

Jednak to, co warte odnotowania, miało miejsce w niedzielę, 10 grudnia 2023 roku. Wtedy to policjanci patrolujący miasto i gminę Iława zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą vw. Jak zawsze w takich sytuacjach, funkcjonariusze dokonali legitymacji kierowcy, sprawdzili jej dane w policyjnych systemach i przeprowadzili test na obecność alkoholu.