Konsekwencje posiadania znacznej ilości narkotyków – przypadek z Iławy

W polskim prawie narkotyki są ściśle zakazane, a ich posiadanie jest uznawane za czyn przestępczy. Zależnie od ilości posiadanego zakazanego środka, skala kary może się różnić. W szczególności, za posiadanie dużej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do nawet 10 lat. Z kolei, posiadanie mniejszej ilości może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Iławy, który wpadł w ręce policji.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Policji w Iławie, na podstawie zebranych informacji, ustalili, że jeden z lokalnych mieszkańców może posiadać substancje zabronione. Szczegółowa analiza zgromadzonych danych pozwoliła precyzyjnie zlokalizować miejsce pobytu podejrzanego mężczyzny. W wyniku prowadzonych działań służbowych na jednej z ulic Iławy doszło do zatrzymania osobnika.

Sytuacja potwierdziła podejrzenia policjantów. U 47-latka znaleziono folię aluminiową, w której ukrywał niemal 52 gramy amfetaminy. Mężczyzna został aresztowany na miejscu. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie mu oficjalnego zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków.