Zima 2024: Czujność i szybka reakcja mieszkańców i policji ratuje życie

Sezon zimowy charakteryzuje się krótkimi dniami i gwałtownym spadkiem średniej temperatury powietrza poniżej zera. W tym czasie, służby policyjne intensyfikują swoje działania, aby zapewnić wsparcie wszystkim, którzy go potrzebują. Codziennie trafiają do nich zgłoszenia o osobach, które nie mogą dotrzeć do domu, lub które zasypiają w miejsca publiczne takie jak chodniki czy ławki. Warto pamiętać, że nawet najmniejsza informacja może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Sytuacja taka wydarzyła się w piątkowy wieczór 5 stycznia 2024 roku, kilka minut przed godziną 20. Oficer dyżurny z komisariatu policji w Iławie odebrał telefon od kobiety, która poinformowała go o mężczyźnie śpiącym na ławce przy przystanku autobusowym pomimo mroźnej pogody. Policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji. Potwierdzili zgłoszenie i zauważyli, że mężczyzna był już mocno wychłodzony i jego życie było w realnym niebezpieczeństwie. Poszkodowany został przewieziony do ośrodka dla osób bezdomnych.

Dzięki czujności i trosce o innych, mieszkaniec miejscowości Susz został uratowany. To tylko jedna z wielu interwencji, które miały miejsce podczas tego weekendu. Pamiętajmy, że nasza czujność i gotowość do działania mogą przyczynić się do uratowania życia drugiego człowieka.