Nadmierna prędkość na drogach – apel policji o właściwą jazdę, szczególnie podczas zimy

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest zagrożone przez jeden z głównych czynników, jakim jest nadmierna prędkość. Policja wzywa kierowców do roztropnej i przepisowej jazdy, zwłaszcza podczas zimowego okresu.

Policjanci ruchu drogowego z Iławy podczas kontroli prędkości zatrzymali jedną osobę za kompletnym brakiem poszanowania dla przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna, który ma 50 lat, został przyłapany na jeździe samochodem marki VW z prędkością 105 km/h w Rodzonym. Ten mieszkaniec Żuromina stracił tymczasowo swoje prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a dodatkowo ukarany został mandatem w kwocie 1500 zł. Jego konto zostało obciążone o kolejne 13 punktów karnych.

Apel policji jest prosty: „Kierowcy, zwolnijcie! Nie narażajcie swojego życia ani życia innych osób na drodze”. Warto pamiętać, że aktualne warunki pogodowe sprawiają, że nawierzchnia jezdni staje się niebezpiecznie śliska. Zmieniająca się pogoda, mgła czy opady deszczu lub śniegu mogą spowodować, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania wydłuża się znacznie. Samochód może łatwo wpadać w poślizg, co zwiększa ryzyko wypadku.

Przypomnienie od policji brzmi: konsekwencje naruszania przepisów ruchu drogowego dotykają nie tylko sprawców, ale często za ich błędy cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Koszty takiego postępowania to często utrata zdrowia, a nawet życia. Spokojna i rozważna jazda, a także wzajemne szacunek na drodze, pozwolą wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu.