Zaangażowanie prokuratury w śledztwo dotyczące wypadku drogowego z udziałem policjanta w Dobrym Mieście

Prokuratura w Olsztynie podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w związku z incydentem drogowym, gdzie zaangażowany był funkcjonariusz policji na służbie. Wypadek ten miał miejsce w Dobrym Mieście, gdzie policyjny radiowóz oznakowany jak należy uderzył kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych.

Informacje o tym nieszczęśliwym zdarzeniu zostały potwierdzone przez młodszego aspiranta Andrzeja Jarkuna, który pełni funkcję oficera prasowego policji w Olsztynie. Wyjaśnił on, że incydent miał miejsce w poniedziałek, kiedy do zdarzenia doszło na ulicy Wojska Polskiego w Dobrym Mieście. Radiowóz policji jadący po oznakowanej trasie potrącił pieszego na odpowiednio oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie kobieta została przetransportowana do szpitala. Na miejscu przeprowadzono wszystkie proceduralne czynności.

Również dowiedzieliśmy się, że zarówno kierujący radiowozem, jak i piesza byli trzeźwi – informacje te zostały przekazane przez młodszego aspiranta Andrzeja Jurkuna z olsztyńskiej policji.

Komendant Miejski Policji w Olsztynie nakazał przeprowadzenie czynności wyjaśniających w tej sprawie. Dodatkowo, Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ również bada tę sprawę. Warto zauważyć, że od 1 czerwca 2021 roku, nowe przepisy dają pierwszeństwo pieszym na przejściach dla pieszych już w momencie, gdy zaczynają przechodzić przez jezdnię. Wcześniej takie pierwszeństwo było przyznawane dopiero po wejściu na pasy.