21 firm rywalizuje o stworzenie projektu nowej szkoły podstawowej w Iławie

Przetarg na stworzenie projektu nowej placówki edukacyjnej na osiedlu Piastowskim w Iławie przyciągnął uwagę 21 firm. Mimo upływu czasu od zamknięcia naboru ofert, które miało miejsce 8 stycznia, nadal nie wiemy, które przedsiębiorstwo będzie odpowiedzialne za to ambitne zadanie.

Budżet zaplanowany przez Urząd Miasta w Iławie na „wykonanie dokumentacji projektowej budowy Szkoły Podstawowej przy ul. Ziemowita” wynosi 750 tysięcy złotych. Oferty, które wpłynęły w ramach tego przetargu, różnią się znacznie pod względem proponowanej ceny – od 485 850 zł do ponad 1,8 mln zł. Chociaż cena jest najważniejszym kryterium (odpowiada za 60% punktów), ratusz weźmie pod uwagę również doświadczenie koordynatora projektu (30%) i aktualizację kosztorysów inwestorskich (10%).

Wybrana firma będzie miała do 15 miesięcy na opracowanie projektu od momentu podpisania umowy. Zgodnie z założeniami, planowana szkoła nie będzie zawierać przedszkola ani żłobka, a jej powierzchnia użytkowa wyniesie około 6 400 m2. Planuje się stworzenie 24 oddziałów, które pomieszczą około 600 uczniów. W budynku znajdą się sale dla klas 1-3, pracownie przedmiotowe dla klas 4-8, sale komputerowe, laboratoria językowe, sala gimnastyczna, sala do ćwiczeń ruchowych, biblioteka, świetlica, kuchnia ze stołówką oraz gabinety: pielęgniarski, stomatologiczny i psychologiczno-pedagogiczny.

Projekt przewiduje także zagospodarowanie przestrzeni na zewnątrz szkoły. Planowany jest plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, bieżnia ze skocznią oraz parking.