Małe zmiany, duży efekt – odświeżanie wystroju pokoju dziecka z każdym sezonem

Kto nie lubi zmian? Szczególnie kiedy chodzi o wystrój pokoju dziecięcego. Co ciekawe, doskonały efekt można uzyskać niewielkim kosztem, czyli zmieniając jedynie dodatki i akcesoria. Ne trzeba kupować od razu nowych mebli, wymieniać łóżka i malować ścian. Nowe prześcieradła 80 × 160, ozdobne poduszki, ramki i zasłony wystarczą. 

Jak szybko zmienić aranżację pokoju dziecięcego?

Zmiany w pokoju dziecięcym sprawiają rodzicom wiele radości, szczególnie widząc zachwyt pociechy. Co ważne, nie wymagają dużych nakładów pracy, wystarczy stosować sprawdzone rozwiązania, czyli zmieniać dodatki i akcesoria. Zasłonki w nowym kolorze, pościele i prześcieradła 80 × 160 wywołają doskonały efekt, kiedy dodać do tego ładne obrazki i puszysty dywan.

Zimą warto zastosować nieco chłodniejsze odcienie — dla dziewczynki świetnie sprawdzi się blady róż czy fiolet, a dla chłopców uniwersalny niebieski i zielony. Z kolei wiosną i latem warto wybrać żywe, ciepłe kolory, czyli żółty, pomarańczowy i czerwony. Uniwersalne meble i ściany to doskonała baza do różnokolorowych dodatków, które można zmieniać co kilka miesięcy.

Świetnym wyborem są klasyczne, uniwersalne akcesoria, które po pierwsze nie nudzą się zbyt szybko, a po drugie można je używać przez kilka lat, gdyż dziecko nie wyrasta tak szybko z groszków, pasków czy zwierzęcych wzorów, czego nie można powiedzieć o jednorożcach, samochodach itd.

W centralnym miejscu każdego pokoju dziecięcego jest łóżko, dlatego już zmiana prześcieradła 80 × 160 i poszewek oraz ozdobnych poduszek przyniesie doskonały efekt. W celu spotęgowania efektu można zmieniać także narzuty.

Świetny efekt przyniesie zakup żywych roślin i kwiatów w sezonie wiosennym i letnim, co nada pomieszczeniu naturalności, zagwarantuje piękny zapach i wprowadzi przyjemny akcent.

Pokój dziecięcy może się zmieniać przez cały rok — wystarczy zadbać o ciekawe dodatki w różnych kolorach i regularnie je zmieniać. Zadowolenie wszystkich domowników gwarantowane.