Śmiertelny wypadek drogowy na trasie W650 – badanie okoliczności przez policję z Węgorzewa

Na trasie W650 doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, które obecnie jest szczegółowo badane przez funkcjonariuszy z komendy policji w Węgorzewie. Zderzenie dwóch samochodów, Volkswagen i Land Rover, skutkowało śmiercią 58-letniego kierowcy pojazdu niemieckiej produkcji i hospitalizacją operatora brytyjskiego SUV-a.

Fatalne wydarzenie miało miejsce w sobotę, 27.04.2024r., po godzinie 21:00. Informacja o wypadku trafiła do dyżurnego policji w Węgorzewie, który natychmiast skierował służby ratunkowe na miejsce zdarzenia – drogę W650, pomiędzy Węgorzewem a Czerwonym Dworem. Na podstawie początkowych ustaleń mundurowych, 58-letni kierowca Volkswagena stracił kontrolę nad swoim autem na łuku drogi, po tym jak wjechał na pobocze. Następnie auto przeniosło się na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z Land Roverem.

Mimo intensywnej reanimacji przeprowadzonej przez ratowników medycznych, mieszkaniec gminy Węgorzewo zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Drugi uczestnik zdarzenia, 56-letni kierowca Land Rovera z Milanówka, po przebadaniu okazał się trzeźwy. Mężczyzna z urazami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie miejsca wypadku odbywało się pod nadzorem prokuratora.

Obecnie policja kontynuuje dochodzenie w sprawie wypadku, dokładnie analizując wszystkie aspekty tego tragicznego zdarzenia, aby ustalić jego dokładny przebieg i okoliczności.