60-letnia kobieta oszukana na 5 tysięcy złotych podczas domniemanego wygrania loterii

Cierpko zapłaciła za swoją naiwność 60-letnia obywatelka, która w błędzie sądziła, że wraz z przyjaciółką odniosła fortunę na loterii. Osoba, która fałszywie twierdziła, że jest jej przyjaciółką, objaśniła jej kroki, które powinna podjąć w celu otrzymania nagrody. Niestety, zamiast zdobycia nagrody starsza kobieta doświadczyła bolesnej straty niemal 5 tysięcy złotych. Kolejny raz podkreślamy znaczenie ostrożności i rozwagi!

Policjanci z Iławy zostali powiadomieni o sytuacji przez mieszkankę tego miasta, która opowiedziała im o tym, jak została oszukana przez osobę, która udawała jej znajomą. Dama otrzymała komunikat poprzez jeden z powszechnie używanych komunikatorów internetowych od osoby, która twierdziła, że jest jej przyjaciółką i informowała ją o konkursie. Później dotarł do niej SMS z informacją o konkursie prowadzonym przez znany portal aukcyjny. W odpowiedzi na tę wiadomość, przekazała kod „przyjaciółce”, która go poprosiła.

Podczas kolejnych wymian wiadomości, kobieta otrzymywała dodatkowe kody, które bez wahania przekazywała swojej rzekomej znajomej. W pewnym momencie, osobnik kontaktujący się ze zdezorientowaną kobietą zadał pytanie o bank, w którym trzyma swoje oszczędności.