Szerokie spektrum kompetencji neurochirurga – portret specjalisty Piotra Gadaja

Neurochirurgia to dziedzina medycyny, w której specjaliści skupiają się na diagnozowaniu i interwencjach leczniczych związanych z chorobami układu nerwowego i kręgosłupa. Dyskopatia, czyli choroba zwyrodnieniowa dysku, stanowi jedną z najbardziej powszechnych przyczyn bólów pleców, z jakimi pacjenci zgłaszają się do neurochirurga. Wzmaga się ona wraz z postępem cywilizacji, stając się coraz większym problemem zdrowotnym społeczeństwa.

Znawca w dziedzinie neurochirurgii i chirurgii kręgosłupa, lekarz Piotr Gadaj, ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku w 2000 roku. Rozwijając swoje umiejętności i wiedzę, przez trzy lata od 2002 do 2005 roku pracował w Klinice Neurochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od roku 2006 jest związany zawodowo z Oddziałem Neurochirurgii, Neurotraumatologii i Chirurgii Kręgosłupa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Ponadto współpracuje z Kliniką Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Lekarz Gadaj jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów, a także Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. W trakcie swojej kariery zawodowej udało mu się uczestniczyć w wielu krajowych i międzynarodowych szkoleniach doskonalących, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Przez ponad 20 lat z pasją zgłębia obszar małoinwazyjnych technik chirurgicznych stosowanych w leczeniu bólu kręgosłupa oraz nowotworów mózgu i kręgosłupa, takich jak operacje z zastosowaniem implantów czy blokady.