W weekendowe dni, siły policyjne w Iławie nie próżnowały – praca przy 9 kolizjach i zatrzymanie nietrzeźwych kierowców

Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Iławie nieustannie pilnują bezpieczeństwa na lokalnych szosach. Tak było również w ostatni weekend, kiedy to musieli oni interweniować przy aż dziewięciu kolizjach drogowych. Szczęśliwie, chociaż doszło do dużej liczby incydentów, nie zdarzył się ani jeden poważny wypadek. Niestety, mimo wprowadzenia surowszych kar za prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu czy przekraczanie dozwolonej prędkości, policjanci ciągle muszą zmagać się z kierowcami, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę (1.06.2024 r.), kilka minut po 7:00 rano. Kobieta w wieku 39 lat, jadąca oplem, spowodowała kolizję. Jak wynikało z raportu, podczas manewru wymijania nieumyślnie wjechała na pas przeznaczony dla ruchu z przeciwnego kierunku i uderzyła w jadącego tam fiata. Na szczęście, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kobieta, mieszkanka gminy Kisielice, została ukarana mandatem za stworzenie zagrożenia na drodze.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 17:00, w mieście Jędrychowo. Policjanci, podczas pomiaru prędkości jadących pojazdów, zatrzymali kierowcę volvo. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, jadąc aż 102 km/h. Otrzymał od policji informację o utracie prawa jazdy na trzy miesiące, a także mandat w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych. Niemniej jednak, 51-latek postanowił skorzystać ze swojego prawa do odmowy przyjęcia mandatu.

Podobna sytuacja miała miejsce również następnego dnia (2.06.2024 r.), również w Jędrychowie. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Starszy mężczyzna – 65-latek – jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Za to rażące naruszenie przepisów drogowych, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi, a także stracił prawo jazdy na trzy miesiące.