Bezpieczeństwo na drogach powiatu iławskiego: codzienna walka z nieodpowiedzialnymi kierowcami

Z zapewnieniem ochrony wszystkim podróżującym na terenie powiatu iławskiego, policjanci rutynowo prowadzą kontrole drogowe. Działania te mają kluczowe znaczenie dla monitorowania bezpieczeństwa osób i pojazdów przemieszczających się po tym obszarze. Te regularne działania policyjne przyczyniają się do zatrzymywania coraz większej liczby nieodpowiedzialnych kierowców.

W ciągu ostatniego dnia, służby porządkowe przeprowadziły kontrolę aż 56 kierujących, przy czym blisko połowa, czyli 27 osób, została ukarana mandatami karnymi. Na szczęście, podczas tych działań stróże prawa interweniowali jedynie w przypadku jednej kolizji drogowej, bez odnotowania jakichkolwiek wypadków.

Pierwszy z zatrzymanych kierowców został wykryty przez patrol ruchu drogowego w poniedziałek (10.06.2024 r.), krótko po godzinie 20:00. Policjanci zauważyli mężczyznę na rowerze, który miał problem z utrzymaniem właściwej linii jazdy. Ze względu na tę sytuację, podjęli decyzję o sprawdzeniu stanu trzeźwości rowerzysty. Okazało się, że 40-letni kierujący był pod wpływem alkoholu – miał aż 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie rowerzysta został ukarany grzywną w wysokości 2500 zł.

Kolejny incydent nastąpił kilka minut przed północą, kiedy to policjanci z iławskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. Po przeprowadzeniu kontroli dokumentów, weryfikacji danych w systemach policyjnych oraz badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że 19-letni mężczyzna prowadził samochód bez uprawnień.