Policjantka z Iławy triumfuje na Mistrzostwach Polski Policjantów w Triathlonie

St. post. Natalia Nikel, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Iławie, brała udział w rozgrywkach sportowych pod nazwą Triathlon Mietków. Zawody miały miejsce w niedalekim od Wrocławia Mietkowie i odbywały się na dystansie 1/8 Ironmana. Nie tylko miała okazję konkurować z innymi zawodnikami w ramach rywalizacji Open, ale przede wszystkim walczyła o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Zmagania triathlonowe składały się z trzech etapów: pływanie na dystansie 475 m, jazda rowerem o długości 22,5 km oraz bieg o długości 5,25 m. Łącznie rywalizowało 188 zawodników, z czego 21 to byli policjanci. St. post. Natalia Nikel nie tylko wykazała się ogromną determinacją, ale również odniosła sukces. Wygrała trzecie miejsce w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji i zdobyła złoty medal w kategorii K20, kończąc zawody z czasem 01:32:05.

Zarówno dla policjantki, jak i innych uczestników, mistrzostwa stanowiły duże wyzwanie. Zawodnicy rywalizowali w pełnym słońcu, w tym na wałach zalewu mietkowskiego. Wszystkim biorącym udział gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Policjanci będą mieli kolejną okazję do rywalizacji 29 czerwca 2024 r., podczas Mistrzostw Polski Policjantów na dystansie 1/2 Ironmana. Zawody odbędą się w Suszu w ramach Triathlonu Susz.