Podsumowanie weekendowych incydentów drogowych w powiecie iławskim od Komendy Powiatowej Policji

W komunikacie podsumowującym ostatni weekend, Komenda Powiatowa Policji w Iławie zaznaczyła, że w ciągu minionych dni na terenie powiatu miały miejsce dwie sytuacje, które zasługują na miano wypadków drogowych. Ponadto, doszło do pięciu kolizji, a służby zmuszone były do wyeliminowania z ruchu drogowego dwóch kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w sobotę, 15 czerwca 2024 roku. Wiadomość o incydencie drogowym dotarła do policjantów z iławskiej jednostki, którzy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.

Na miejscu okazało się, że do wypadku doszło na skutek wywrócenia się osoby prowadzącej hulajnogę elektryczną. Jak powiedziała asp. szt. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie, sprawcą był 30-letni mężczyzna.

Policjanci na miejscu przeprowadzili czynności mające na celu ustalanie przyczyny wypadku. Okazało się, że kierujący hulajnogą miał we krwi ponad 2 promile alkoholu, co sugeruje, że przed wypadkiem spożywał on alkohol. Mężczyzna został przewieziony do szpitala z powodu odniesionych obrażeń głowy.