Wciąż liczne przekroczenia prędkości na drogach Iławy – 55 kontroli i 28 mandatów tylko w jeden dzień

Nieustannie dokonując kontroli prędkości, policjanci z Iławy nie mogą nadziwić się nieodpowiedzialności kierowców. W ciągu jednego dnia, przeprowadzono tam aż 55 takich kontroli, a funkcjonariusze byli zmuszeni interweniować na miejscu wypadku drogowego oraz kolizji. Łącznie, za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarano mandatami niemal trzydzieści osób.

19 czerwca 2024 roku, kilka minut po ósmej wieczorem , w miejscowości Jędrychowo na drogach zauważono citroena, który jechał zdecydowanie zbyt szybko jak na teren zabudowany. Kontrola radarowa ujawniła, że pojazd poruszał się z prędkością 101 km/h tam, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi jedynie 50 km/h.

Aspirant sztabowy Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie, opisuje przebieg interwencji: „Funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem, którym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że to nie jest pierwszy raz, gdy mężczyzna przekracza prędkość, zatem zgodnie z przepisami postanowiono ukarać go mandatem w ramach recydywy”.

Propozycja mandatu dla kierowcy miała wartość 3 000 zł i niesione za sobą konsekwencje w postaci 13 punktów karnych. Mimo to, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego wybrał odmowę przyjęcia mandatu. Z tego powodu, sprawą zajmie się sąd. Na skutek przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, funkcjonariusze byli zmuszeni zatrzymać mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.