Bezpłatne lekcje polskiego dla Ukraińców!

Wojna na Ukrainie to temat, który można określić jako doskonale znany. Sytuacja w tym kraju przechodzi ludzkie pojęcie i co ważne, mnóstwo ludzi zdecydowało się na ucieczkę. Bardzo popularnym kierunkiem jest oczywiście Polska.

Nauka polskiego

Polacy robią wiele, aby pobyt w naszym kraju nie wiązał się z nieprzyjemnościami. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że pojawiają się różnego rodzaju kłopoty. Weźmy sobie za przykład choćby porozumienie – bariera językowa to niewątpliwy problem. Rzecz jasna to nie jest to samo, co np. nauka angielskiego, ale niewątpliwie mamy problem. Co więcej, nie jest to kłopot, który można określić pomijanym. Przynajmniej w Iławie, czego dowodem bezpłatne lekcje języka polskiego.

O szczegółach nie wiemy jeszcze zbyt wiele – można powiedzieć choćby tyle, że wstępny plan zakłada dwie grupy, które będą miały zajęcia trzy razy w tygodniu. Trzeba też pamiętać o tym, że liczba miejsc jest ograniczona, także lepiej zbyt długo się nie zastanawiać. Zresztą zgłaszać się można tylko do jutra (18 marca).