Powiatowy Urząd Pracy stara się pomóc także Ukraińcom

Napływ ukraińskich uchodźców jest ogromny i niewątpliwie powinien uzmysławiać dwie rzeczy – nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych, ale i tak kłopoty są spore. Krótko mówiąc, wszystko sprowadza się do tego, że potrzeby są gigantyczne.

Nie tylko pomoc materialna

Pomoc ukraińskim uchodźcom może kojarzyć się ze wsparciem materialnym – to zrozumiałe. Niemniej jednak pomoc może mieć przeróżny charakter i powinniśmy się na tym koncentrować. Za przykład niech posłuży Powiatowy Urząd Pracy w Iławie – Ukraińcy również mogą liczyć na wsparcie. Do tego częścią zespołu jest Ukrainka Maryna. Maryna pochodzi z Równego i od kilku dni odpowiada za pomoc w kontaktach z Ukraińcami.

Skoro jesteśmy przy pracy uchodźców, warto coś zaznaczyć (może nie wszyscy wiedzą) – niedawno uchwalono tzw. specustawę, dzięki której uchodźcy mogą pracować. Co więcej, na uproszczonych zasadach.

Samodzielne zatrudnienie

Dobrze też wiedzieć, że zainteresowani zatrudnieniem Ukraińców nie muszą korzystać ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy – można działać samodzielnie. Oczywiście wszyscy jednak wiemy, że zdarzają się różne sytuacje i co za tym idzie, niekiedy lepiej skorzystać z pomocy. Zresztą najlepiej zapoznać się ze szczegółami – do Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie docierają przeróżni ludzie.

Tutaj przeczytasz o tym, co dzieje się w służbie zdrowia.